fröken_fri

@vår2022 Tack för omtanken 💕 allt är bara bra med mig. Hoppas detsamma med dig. Jag har ganska mycket omkring mig med arbete och annat. Men jag går in här för att få inspiration då och då när jag känner att behovet finns.
Allt gott 💕💐

fröken_fri

Hej där.
Det var länge sedan jag skrev något här.
Nu kommer sommaren och alla sköna utekvällar, utflykter och resor. En tid med stor fara för återfall. Jag känner att jag behöver stöd nu mer än någonsin. Så jag kommer att finnas här på forumet mera denna tid, det är en stor hjälp.
Önskar er alla en fin nationaldag 💖🇸🇪

Kennie

Hej,
För mig var det mest i början på sommaren det var svårt. Men när man väl kört de första grillkvällarna med alkoholfritt i glaset så blev det lättare och lättare. Så mitt tips är att ta ett tillfälle i taget och unna dig någon god efterrätt eller choklad istället.

Tikka

@fröken_fri Hej! Ja, jag känner själv att det blir lite jobbigt nu när värmen börjar komma.
Det är nu man får stålsätta sig och kämpa emot!